Jesteśmy ROW-MIX, czyli specjalistycznym sklepem rowerowym, w którym znajdziecie Państwo między innymi najwyższej klasy sprzęt i akcesoria dla kolarzy. Do zaoferowania mamy także profesjonalne doradztwo w zakresie tak zwanego bike fittingu. Prowadzimy własne studio Body Geometry Fit, gdzie pomagamy kolarzom w uzyskaniu prawidłowej pozycji ciała podczas jazdy na rowerze poprzez wspieranie ich w doborze odpowiedniego do ich potrzeb i wymagań sprzętu.

Profesjonalne podejście to wspaniałe wyniki

Dostosowanie sprzętu do ciała kolarza to bardzo ważny aspekt kolarstwa, ponieważ przekłada się on bezpośrednio na zdrowie, a także pozwala na zminimalizowanie ryzyka powstawania kontuzji. Nasza usługa bike fittingu pomaga również w osiąganiu znacznie lepszych wyników podczas różnego typu zmagań. Bike fitting kierujemy jednak nie tylko dla profesjonalnych kolarzy, ale i dla amatorów, którym bardzo zależy na prawidłowym ustawieniu pozycji ciała na rowerze. Profesjonalne podejście do tematu kolarstwa z pewnością nie zaszkodzi, a może wręcz zaprocentować w przyszłości. Zachęcamy więc do zgłębienia wiedzy na temat oferowanego przez nas bike fittingu już teraz!

Poznaj naszego bike fittera

Doskonale wiemy, jak ważne jest odpowiednie dopasowanie sprzętu kolarskiego, aby korzystanie z niego mogło sprawiać jak największą przyjemność i satysfakcję. Odpowiednia postawa podczas rowerowych wyzwań wpływa także na osiągi oraz minimalizację kontuzji. Bike fittingiem mogą się więc zajmować jedynie doświadczone osoby z właściwą wiedzą. Tak też jest w naszym przypadku! Nasz bike fitter to absolwent fizjoterapii na AWF w Krakowie oraz specjalista w zakresie optymalizacji pozycji kolarza na podstawie systemu Retül. To oczywiście, nie wszystkie z jego naprawdę licznych osiągnięć! Współpracujący z nami bike fitter to wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w biathlonie oraz czynny zawodnik, zwycięzca licznych amatorskich wyścigów MTB i szosowych. Obecnie specjalista ten jest trenerem kolarskim z wieloletnim stażem oraz prawdziwy mistrz w zakresie badań wydajnościowych. Możesz mu więc zaufać oraz mieć pewność, że korzystając z naszej usługi bike fittingu jesteś w dobrych rękach — przekonaj się o tym, odwiedzając nasze studio Body Geometry Fit.

 • Absolwent fizjoterapii na AWF Kraków.
 • Specjalista w zakresie optymalizacji pozycji kolarza w oparciu o system Retül.
 • Trener kolarski z wieloletnim stażem.
 • Specjalista w zakresie badań wydolnościowych.
 • Czynny zawodnik, zwycięzca licznych amatorskich wyścigów MTB i szosowych.
 • W przeszłości wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w biathlonie.

Fitting – po co się go przeprowadza?

Korzyści związanych z naszą usługą bike fittingu jest naprawdę sporo. Retül Fitting może pomóc Ci w poprawie Twojej siły, zwiększeniu efektywności oraz wygody, minimalizując przy tym ryzyko urazu u kolarza. Głównym celem Body Geometry Fit jest więc wydobycie maksymalnej efektywności pracy nóg kolarza, a także zapewnienie mu pełnego bezpieczeństwa i ochrony przed kontuzją. Bez względu na to, na jakim rowerze jeździsz, znajdziesz u nas fachową pomoc. Oferowany przez nas bike fitting pomoże Ci ustawić sylwetkę odpowiednio między innymi na rower szosowy, górski czy triathlonowy. W czasie sesji bike fittingu ustawiamy rower na podstawie możliwości ruchowych kolarza. Warto wiedzieć, że bike fitting zapobiega także przyzwyczajeniu ciała do sprzętu, który wymaga od Ciebie niewłaściwej postawy. Nasza usługa sprawi więc, że Ty i Twój rower będziecie od samego początku stanowić idealny duet.

Co warto ze sobą zabrać na bike fitting?

Podczas naszej usługi bike fittingu będziesz potrzebować kilku istotnych rzeczy – przede wszystkim roweru, który jest twoim towarzyszem i narzędziem podczas Twoich treningów! Warto ze sobą zabrać również buty kolarskie, a także strój kolarski, czyli koszulkę i spodenki sportowe z cienkiego materiału. Zabierz do nas także nowe bloki, pod warunkiem że Twoje stare są już zniszczone. Takie przygotowanie pozwoli nam przeprowadzić dla Ciebie profesjonalny bike fitting.

Najważniejsze informacje dotyczące naszej usługi bike fittingu

Być może nazwa bike fitting brzmi dla Ciebie tajemniczo, obawiasz się z pewnością, że cały proces jest dosyć skomplikowany. Nic jednak bardziej mylnego! Warto jednak pamiętać o kilku ważnych aspektach, korzystając z tej usługi. Po pierwsze, przystępując do bike fittingu warto zarezerwować sobie dosyć sporo czasu. Nasza usługa trwa bowiem zazwyczaj od 3 do 4 godzin i składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest oczywiście szczegółowy wywiad z kolarzem. Wywiad ten ma na celu analizę wszelkich dolegliwości czy chorób bądź kontuzji, z którymi na co dzień lub podczas treningów mierzy się kolarz. Następnym etapem jest szczegółowy pomiar oraz analiza postawy kolarza, a także jego ogólnej sylwetki. Podczas tego etapu specjalista zwraca szczególną uwagę na kolana oraz stopy badanej osoby. Chodzi o uzyskanie konkretnych wymiarów kolarza – na przykład długości jego nóg. Kontroli poddawane jest również to, czy występują u niego przykurcze mięśni. Istotne jest także sprawdzenie, jak zachowują się stopy i kolana przy obciążeniu (ma to miejsce, chociażby podczas przysiadu). Badanie stóp jest tu kluczowe, ponieważ pozwala na dobór właściwej wkładki do obuwia kolarskiego. Element ten ma bardzo ważne zadanie, jakim jest niwelowanie nadmiernego obciążenia przy długotrwałych sesjach treningowych.

Pomiary praktyczne

Równie ważnym elementem bike fittingu jest pomiar odległości pomiędzy guzami kości kulszowych. Dokonuje się go tak, że kolarz siada na specjalnym skanerze. Fitter odczytuje wskazaną odległość i na tej podstawie może dopasować idealną szerokość siodełka. Pomiarom podlega też sam rower – - pomogą one, w dopasowaniu jego parametrów i ustawień do konkretnego rowerzysty. Niezbędne jest sprawdzenie odległości od dolnego pedału do siodełka, odległości od siodełka do mostka kierownicy itp. Następnie kolarz wsiada na rower, aby fitter mógł zmierzyć kąt ugięcia nogi w kolanie. Dzięki temu specjalista od bike fittingu może dokładnie ustawić siodełko, nie tylko na wysokość, lecz również przesuwając je w jarzmie. Robi się to po to, aby uzyskać efekt ustawienia rzepek kolanowych tuż nad osią pedału w momencie poziomego ustawienia korb pedałów. Co ważne, nieprawidłowo dobrana szerokość siodełka nie pozwoli na odpowiednie ustawienie go dla idealnego zachowania kolan w trakcie jazdy! Jeden błąd może więc rzutować na pozostałe aspekty ustawienia sylwetki podczas jazdy rowerem.

Wszystkie elementy muszą do siebie pasować...

Bike fitting to proces, który obejmuje niejako dopasowanie do siebie wielu elementów, aby taka spójna całość mogła się przekładać na Twoje fantastyczne wyniki podczas różnorodnych kolarskich zmagań. Warto więc wiedzieć, że oprócz właściwej postawy, a także odpowiedniego sprzętu musimy pamiętać o poszczególnych częściach naszego ciała. Oferowana przez nas usługa bike fittingu obejmuje bowiem także analizę nóg. Analiza pracy nóg i kąta ustawienia stóp w trakcie pedałowania pozwala bowiem specjalistom na ustawienie pedałów indywidualnie, dla potrzeb użytkownika roweru tak, aby kręcenie nimi było, jak najbardziej neutralne i efektywne. Musisz pamiętać, że ciało ludzkie nie jest idealnie symetryczne i z różnych powodów obie stopy mogą pracować nieco inaczej. Specjalistyczna analiza i fachowe doradztwo w kwestii sprzętu może być więc pomocne, gdy chcemy zminimalizować do minimum wszelkie przeciążenia oraz ryzyko kontuzji. Warto do tematu kolarstwa podejść właśnie w tak profesjonalny sposób — a w naszym sklepie i studiu Body Geometry Fit specjaliści ustawią pedały tak, aby stopy były, jak najmniej obciążone podczas treningów. Jeśli więc Tobie także zależy na tak idealnym dostosowaniu wszystkich elementów, koniecznie nas odwiedź!

Pomiary, pomiary i jeszcze raz pomiary

Usługa bike fittingu opiera się na szczegółowych pomiarach, których celem jest oczywiście właściwe dostosowanie do Ciebie sprzętu. Nic więc dziwnego, że cały proces nie kończy się na pomiarach Twoich stóp czy nóg. Bike fitting to także pomiar kątów ugięcia tułowia względem miednicy, jak również ramion w stosunku do tułowia. Analizy tego typu pomogą specjalistom ocenić, czy mostek kierownicy ustawiony jest właściwie. Na szczęście dostępne w naszej ofercie rowery marki Specialized posiadają już możliwość takiej regulacji położenia mostka i to, co do jednego stopnia, dlatego w tym przypadku zadanie jest znacznie ułatwione!

Ostatnia część analizy

Z pewnością zastanawiasz się, kiedy podczas bike fittingu jest czas na pomiary związane z kierownicą. Teraz jest ten moment! Ostatnią częścią analizy jest właśnie kierownica. Na koniec fitter zajmuje się właśnie nią, ustawiając ją tak, aby dłonie kolarza spoczywały na niej w możliwie najbardziej fizjologicznym ułożeniu. Nie bez znaczenia są również tutaj nawyki samego kolarza, który powinien nauczyć się, jak prawidłowo obejmować kierownicę. To bowiem także przyczynia się do minimalizacji ryzyka występowania kontuzji – warto uzbroić się w solidną dawkę wiedzy teoretycznej. Bike fitting ma nauczyć Cię wielu rzeczy dotyczących Twojej postawy podczas jazdy rowerem, dlatego śmiało zadawaj specjaliście pytania i zbieraj najważniejsze informacje. Te z pewnością będą dla Ciebie przydatne w przyszłości.

Czy pozycja ciała na rowerze ma aż takie znaczenie?

Oczywiście! Mówi się wręcz, że świadomość znaczenia pozycji ciała w czasie jazdy na rowerze nie jest niczym nowym. Dowodem na to może być to, że pisał o tym już Franciszek Szymczyk, czyli słynny polski kolarz, który w 1924 roku zdobył srebrny medal na Olimpiadzie w Paryżu. Dziś jednak wieloletnie badania nad zachowaniem ciała w ruchu podczas jazdy na rowerze, a także specjalistyczne przyrządy i technologie pozwalają nam na dokonanie precyzyjnych analiz i obserwacji, dzięki którym każdy zawodnik może wypracować idealną pozycję swojej sylwetki. Takie możliwości warto wykorzystać dla swojego własnego dobra – odpowiednia pozycja podczas jazdy, a także właściwy sprzęt to bowiem gwarancja znakomitych wyników oraz brak kontuzji w przyszłości. Dzięki temu kolarskie wyzwania będą mogły towarzyszyć Ci przez całe Twoje życie.

W naszym sklepie i studiu Body Geometry Fit ROW-MIX Specialized Concept Store pracują specjaliści przeszkoleni przez markę Specialized w zakresie bike fittingu. Dlatego zapraszamy na sesję fittingową!DSC_0666_v1.jpg
DSC_0674_v1.jpg
DSC_0684_v1_3.jpg
DSC_0687_v1.jpg
DSC_0690_v1.jpg
DSC_0696_v1.jpg

Cennik usługi bike fittingu

Fitting Czas Cena
Po zbadaniu Twojego ciała, rower zostanie idealnie dopasowany do Twojej sylwetki oraz Twojego celu treningowego. 2.5 godziny 550 zł
Coroczny fitting
Wiele może się zmienić w ciągu roku. Warto sprawdzić czy Twoja pozycja na rowerze nie wymaga aktualizacji. 1.5 godziny 300 zł
Sizing
Indywidualna sesja podczas, której podstawowe parametry Twojego roweru zostaną dopasowane do Twojej sylwetki. 45 minut 150 zł
Ustawienie wstępne
Upewnimy się, że wysokość siodełka w Twoim nowym rowerze jest prawidłowa oraz czy odległość do kierownicy nie jest zbyt duża. 10 minut wliczona w cenę roweru

Bike fitting - korzyści

Wsparcie górnej połowy ciała Pomaga na:
 • Drętwienie dłoni
 • Ból karku
 • Ból ramion
 • Ból dolnej części pleców
 • Ból środkowej części pleców
Prawidłowe ustawienie kierownicy Pomaga na:
 • Drętwienie dłoni
 • Ból karku
 • Ból ramion
 • Ból dolnej części pleców
Prawidłowe siodełko Pomaga na:
 • Drętwienie dłoni
 • Ból karku
 • Ból ramion
 • Ból dolnej części pleców
 • Ból środkowej części pleców
 • Ból kolan
 • Obtarcia skóry
 • Drętwienie krocza
Prawidłowe buty/pedały Pomaga na:
 • Drętwienie stóp
 • Pieczenie stóp
 • Ból kolan
 • Drętwienie dłoni
 • Ból karku
 • Ból ramion
 • Ból dolnej części pleców
 • Ból środkowej części pleców

Odwiedź nasze sklepy

Sklep ROWMIX

ul. Życzkowskiego 5,
31-864 Kraków

logo.png
Sklep Specialized Concept Store ROWMIX

ul. Zakopiańska 72,
30-418 Kraków

pngegg.png
Sklep rowerowy - oddział Katowice

ul. Chorzowska 216D,
40-101 Katowice

pngegg.png