Jak ulepszyć swój rower? 

   

Przykładem jest rower ze zdjęcia.

Vado SL 4.0, który jest najlżejszym elektrykiem w swojej kategorii. Rower w oryginalnej wersji jest całkowicie sztywny, ale wzbogaciliśmy go tłumik Future Shock, dzięki czemu sporo zyskał na komforcie. Dodatkowo wrzuciliśmy karbonowy widelec, który świetnie tłumi drgania i odejmuje trochę wagi z całości roweru. 

    

Co to jest Future Shock?

   

Future Shock to 20 mm skoku, umieszczonego powyżej główki ramy, który przekłada się na ruch w płaszczyźnie pionowej. Po najechaniu na przeszkodę rower podnosi się w kierunku dłoni trzymających kierownicę, pozwalają zachować moment i jechać ze stałą prędkością.Istotną sprawą jest to, że Future Shock znajduje się nad mostkiem, dzięki czemu rama pewnie i stabilnie spina oba koła roweru. Mówiąc inaczej, rozstaw osi nie zmienia się, jak w tradycyjnych systemach, na skutek ruchu zawieszenia, zapewniając maksymalnie przewidywalną jazdę.

     

Dlaczego sprężyna?

   

Future Shock zaprojektowany został nie z myślą o szlaku, ale do jazdy szosowej, system musiał więc być niewiarygodnie aktywny. Sprężyna najlepiej pochłania wstrząsy z częstotliwością spotykaną na szosie, porównując ją do innych typowych rozwiązań. Systemy amortyzacji z tłumieniem są zbyt ciężkie do jazdy szosowej i najczęściej wymagają użycia dużej siły, aby przełamać ich początkowy opór. Z tego względu nie są zbyt efektywne, jeżeli chodzi o neutralizację częstych, niewielkich wstrząsów występujących w kolarstwie szosowym.

    

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Zbieramy cookies. Akceptujesz naszą politykę?